| viorelvaduva a întrebat:

recent am primit un nou telefon Samsung galaxy trend si cand incerc sa bag cartela imi cere "cod PIN de deblocare SIM pentru retea" ce pot sa fac? Am nevoie de ajutor URGEEEENT!
Ofer funda + vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil telefonul e codat intr-o retea si trebuie neaparat sim in acea retea. Daca ai cartela Orange si telefonul e liber, incearca sa bagi codul scris pe pe crtela aceea care a fost sim-ul cand l-ai cumparat. Intelegi de ce zic.Sim-ul cand l-ai cumparat a fist atasat intr-o "cartela mai mare" acolo trebuie sa gasesti codul de deblocare.(pin)

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

| theodorafemme2001 a răspuns:

Telefonul probabil este codat pe o retea anume. Trebuie sa-l decodezi! Funda?

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, nu baga coduri aiurea in telefon, nu o sa mearga.
Solutia este sa mergi la in service pentru deblocare.

Daca ai nevoie de ajutor, ma gasesti pe adresele de mai jos.

http://www.mobitel.ro
http://www.servicegsm.info

| viorelvaduva explică:

Am uitat sa precizez cartela este de Orage