| Psksjns a întrebat:

Salut TPU, recent mi-am achiziționat un iPhone x starea bateriei era de 100% și acum îmi zice ca starea bateriei este degradată și trebuie înlocuită.
Va rog un răspuns
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu mai lua niciodată telefoane sh. Chiar și nou, un iPhone se descarcă mai repede decât orice alt telefon; cu cât mai mult se descarcă și mai repede după 2 -3 ani de folosință!
Dar în general telefoanele se descarcă repede după primul an de folosință.
Fă tot posibilul să îl poți da înapoi. Dacă este nevoie apelează și la lege (la protecția consumatorului -daca l-ai luat de la o firmă sau de la un amanet; sau la politie dacă l-ai luat de la o persoană fizică).

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca e cumparat dupa Wish, de asta.

| Psksjns explică:

L am lăsat la încărcat peste noapte

| Psksjns explică:

Am găsită cauza problemei, bateria este una aftermarket și nu este originala ca urmare nu o recunoaște Apple. Am verificat bateria cu un soft pe pe si era intr-o stare excelenta (este un telefon recondiționat și are bateria noua )