| TPULion a întrebat:

Recent mi-am facut 3 abonamente la Digi, acelea cu Optim (1, 2,3 si Nelimitat), ceva de genul. Am achizitionat 2 telefoane, insa la primirea cartelei de abonament de la digi, inainte foloseam o cartela de la Frog(Telekom) care am avut-o activata tot acest timp. Le-am spus celor de la Digi sa imi transfere sau sa imi lase acelasi numar ca cel de pe Frog si sa nu utilizez altul nou, ei mi-au spus ca acest lucru o sa fie posibil, insa doar in cateva zile. Ei bine astazi s-a intamplat acest lucru, insa am o mare nelamurire.

Daca un utilizator al cartelei Telekom (referindu-ne la "076" sau "078") ma apeleaza pe aceasta cartela Digi (unde eu am capatat numarul care il aveam si inainte cu 076") este luat drept in considerare in aceeasi retea, adica nu este luat ca si consumare a minutelor nationale? Eu am cu totul alte limite de minute, internet, etc.

1 răspuns:
| TheCritic a răspuns:

Nu. Este considerat national, nu in aceeasi retea. Esti portat, deci doar numarul a ramas, nu si reteaua. Iti va lua/ii va lua din minutele nationale. Numai bine! happy