| Khero a întrebat:

Recent mi-am spart telefonul si a venit vremea sa-l schimb. Ce telefon imi recomandati pana in 1.400 ron? Eu ma gandeam sa-mi iau un Iphone 5s.

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 a răspuns:

Daca vrei HTC, numai si numai gama Htc One M7, M8, M9 sau 10. Gama Desire e unul low-end in care sunt telefoane bune "pe hartie" si vice versa.
Pana in 1400 RON, lasa Meizu, Xiaomi si non-marcile astea.
Iphone merge, insa nu prea 5s, deja scartaie mai ales ca in septembrie apare 7...
Ceva din gama Sony, insa doar din gama Z1, 2,3, 4, etc.
Samsung eventual, daca consideri A5, A7 Alpha.
Lg doar gama G3, G4 in sus.
Alege-ti ce-ti place.

| Suzane3 a răspuns (pentru Pool77):

Ce prere ai despre HTC A9?

| Pool77 a răspuns (pentru Suzane3):

Un telefon extrem de bun, mi l-as achizitona doar ca nu-mi place design-ul celor de la HTC. Unicul care imi place e de la M7, M8 si M9.
Are de toate, mai ales daca cumperi versiunea cu 3GB ram, pot sa te asigur ca nu mai schimb telefonul in decurs de 2-3 ani.
Camera buna, imi place display-ul AMOLED, PPI superb si rezolutia la fel.
Aici a cam castigat HTC.
https://ro.mobileshop.eu/telefoane-mobile/htc/one-a9-32gb/
Ai aici versiune de 32GB la 1700 RON. Se apropie mult la specificatiile unui Samsung Galaxy S6, insa e putin mai slabut.
Decizia ta.

| Suzane3 a răspuns (pentru Pool77):

Multumesc mult pentru raspunsul detaliat!

| Ajuttot a răspuns:

Este foarte bun un iphone 5s iti mai recomand acest telefon daca iti place android http://bit.ly/1W1RY8S

| andreit05 a răspuns:

Iti poti lua LG G3 happy

| Suzane3 a răspuns:

Cele de la HTC sunt foarte bune!

| Khero explică (pentru Suzane3):

Un anumite model?

| Suzane3 a răspuns (pentru Khero):

Http://m.emag.ro/search/stoc/pret,intre-1000-si-1500/htc

Cele de la Apple sunt cam de fite! Eu am avut iPhone 4s si nu pot sa zic ca m-a dat pe spate. Vreau sa imi cumpar HTC A9 care e putin mai scump decat 1400 lei! Tie pot sa iti recomand HTC One M9s, care e foarte bun de asemenea! Depinde si de tine acum! Sper ca te-am ajutat!

| JustAnotherPsychoGirl a răspuns:

Desi IPhone-urile sunt la moda, au multe dezavantaje. Spre exemplu, pentru a asculta muzica trebuie intai cumparata de pe ITunes; prin bluetooth poti trimite fisiere doar altor IPhone-uri si multe altele. Eu nu iti recomand IPhone-urile. Daca vrei, iti poti cumpara un Sony Xperia. Spre exemplu, eu am un Sony Xperia M2. Il poti cumpara in varianta simpla sau aqua (rezistent la apa). Il am de un an și inca sunt super multumita de el. Are multe avanteje (ecran cu Gorilla Glass, camera de 8MP, memorie interna de 8 GB). Singurul 'dezavantaj' este camera secundara (cu care imi fac selfie-uri). Nu l-as numi chiar dezavantaj pentru ca e destul de decenta, dar ar fi putut sa aiba o rezolutie mai mare.
Sper ca te-am ajutat! happy