| Zuzumilk26 a întrebat:

Recomandati IOS și iPhone?
Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| ioan452 a răspuns:

Da,merita! Și eu am trecut pe iPhone de 2 ani jumate și sunt foarte mulțumit, nu m-as mai întoarce la Android, sistemul este foarte bun și ușor de folosit, nu mai trebuie sa caut prin setări acum pana înnebunesc pentru ceva funcție cum făceam pe Android. Dacă îți cumperi un iPhone nou o sa poți sa-l actualizezi 4-5 ani, nu cum ii la Android maxim 2 ani.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu! Daca ai bani sa-ti cumperi unul de top, merita! Daca insa cumperi unul mai slab, nu merita. Desele actualizari si imposibilitatea de a folosi un microSD pentru instalarea aplicatiilor duc la un mers greoi. Mai mult, pretul mare al unor aplicatii necesare pe iPhone il face sa nu fie rentabil pentru oricine. Altfel, am inteles ca sunt mai rezistente decat cele pe Android. Am avut cateva in mana dar n-am lucrat un timp mai lung cu ele. Poate altii au alta parere dar eu prefer Samsung pe Android.

| Zuzumilk26 explică (pentru Salontanul):

Și eu am acum Samsung.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ok. Eu mi-am luat unul editie 2019, anul trecut. Si aici este o chestie. Sa nu-ti iei o editie veche. La circa 2 ani maxim 3 trebuie schimbat.

| Zuzumilk26 explică (pentru Salontanul):

Eu am 2018, un S9 Plus.

| Zuzumilk26 explică (pentru Salontanul):

De ce trebuie schimbat la 2, 3 ani?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Pentru ca si sistemul de operare Android, prin update-uri succesive, se incarca si merge greu. Apoi apar aplicatii noi, mai interesante, care se vor descurca greu cu un telefon vechi.

| Zuzumilk26 explică (pentru Salontanul):

Ok.ms

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. In primul rand, cum a zis si Salontanul, daca iti cumperi un iphone, cumpara unul cat mai recent. Eu nu as lua ceva mai vechi de Iphone 11 sau Xs. Eu zic ca merita daca vrei sa il ti 3 ani. Daca esti genul ce il schimba o data la 2 ani atunci nu are rost. Eu am oneplus 6 de 2 ani (acelasi procesor ca S9 tau) si nu am probleme. Se misca inca foarte bine, bateria tine. O sa consider in toamna Iphone 12 daca o sa fie bun. Altfel, astept pana la anul pentru Oneplus 9.

| Zuzumilk26 explică (pentru ClaudiuM1997):

M-am mai gândit la 1+8 Pro sau Huawei P40 pro.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Eu sunt la al doilea telefon Oneplus si sunt multumit. Huawei nu recomand fiindca cum nu mai are servicile google o sa iti lipseasca anumite functii si aplicatii ce restul Androidelor il au. Mie de aia imi place Oneplus, e un Android cu toate beneficiile unui Android dar e curat si optimizat. Pot zice ca se apropie de un Iphone.