| NextGen a întrebat:

Samsung Galaxy Note 3 are aceleasi aplicatii ca Samsung Galaxy S4 plus cele Note? Voi care ati alege dintre aceste doua? Care este mai bun? Care imi recomandati? P.S: Am buget pentru amandoua.

Răspuns Câştigător
| Limo2000 a răspuns:

Samsung galaxy note 3 e mai bun dupa parerea mea, Chiar daca e mai scump putin poti deschide mai multe ferestre pe el adica poti scrie un mesaj si sa vezi un video in acelasi timp.Are memorie mare,camera filmeaza mai mult decat full hd,ultimul android,camera din fata e foarte buna si poti filma full hd cu ea,are nfc adica poti sa il comnectezi usor la alte dispozitive, e mare in mana daca te gandesti dar poti sa iti iei o casca Bluetooth foarte nica sau mai bine zis folositoare si nu mai trebuie sa scoti telefon-tableta din buzunar, are si port infrarosu adica poate fi telecomanda.e super tare, iar cel mai special la el e ca se misca super bine si ca are s pan.s panul este,, creionul" acela cu care poti face foarte multe..desene,schite,sa decupezi ceva. extrem de multe..multe din aceste caracteristiuci le reprezinta si s4 dar mult, mult, mult mai bun e note 3 ...mai multe detalii despre caracteristici uite aici
http://online-tel.ro/index.php?route=product/product&path=61&product_id=820
iar daca vrei sa vezi un video cu ce poate face.ia de aici
http://www.youtube.com/watch?v=KW4cAXGLDRY...
Se descarca foarte usor totde pe net.si te ajuta foarte mult.eu mi-l doresc dar nu am inca posibilitatea...
P.S.O singura chestie mai dezavantajoasa..ai nevoie de micro sim...dar daca mergi la Vodafone, Orange, cosmote ..adica la ce retea esti poate sa iti decupeze simul si sa il faca micro sim.nu incerca singur! ei fac cu o unealta speciala. daca vrei si tu sa le compari. uite-l si pe s4
http://online-tel.ro/index.php?route=product/product&product_id=778 Funda? :)

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Da, amandoua telefoanele au android deci poti fi instalate aceleasi aplicatii. diferente sunt intre unu si altu. Note are avanataje fata de S4 ca are 3GB de RAM, sunt versiuni cu procesoare mai mari si are ecranul un pic mai mare insa in rest are cam aceleasi specificatii. oricare dintre ele 2 l-ai alege nu o sa fii dezamagit.

| bineproportionat a răspuns:

Salut, daca vrei sa fii ridicol cu o tableta la ureche in timp ce vorbesti, sau sa iti iei haine speciale de fiecare data cand iesi din casa pentru a incapea in buzunare, atunci ia-ti note! Dar daca vrei sa arati a om normal si tii la confortul tau atunci poti alege cu incredere Samsung galaxy s4 http://bit.ly/HuCUfr

| Cedry2k8 a răspuns:

Note II si Note III sunt cele mai bune telefoane fabricate vreodata...S4 este varza pe langa Note II