| OldSkull a întrebat:

Samsung galaxy young s6310 sau Orange nivo? doresc mai multe detalii despre aceste telefoane.

Răspuns Câştigător
| redy04 a răspuns:

Orange Nivo. Ecran mai mare, rezolutie mai mare, ram mai mult, camera foto mai mare si mandretea aia de procesor dual core.
Android au ambele 4.1.2 si Nivo are sanse la 4.2.2.

Pe langa asta o sa ruleze orice aplicatie normala. fin.

6 răspunsuri:
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Samsung galaxy young. De ce? Samsungurile sunt mai populare ca Orange nivo iar jocurile de pe google play ( majoritatea ) sunt optimizate pentru samsunguri.

| redy04 a răspuns:

Apropo. ignora complet raspunsul lui @Copita, nu stie ce spune. Jocurile sunt optimizate pentru anumite gpu-rui, sau cpu-uri, nu pentru Samsung sau LG.
Si orice joc din market merge pe orice ploatforma android, atata timp cat telefonul poate rula.

| OldSkull explică (pentru redy04):

Da dar am auzit ca bateria tine 1 zi maxim daca nu il fol mult iar daca te joci ceva timp se duce imd si se incinge f rpde o fi adevarat?

| OldSkull explică (pentru redy04):

Am inteles ca se incinge rpde, bateria tine putin, cand vr sa intri pe un site cv trebuie sa astepti destul de mult si probleme cu wi-fi-ul. or fi adevarate? si app uh deti un Orange nivo?

| redy04 a răspuns (pentru OldSkull):

Nu detin un Orange NIVO, dar din punct de vedere al hardware-ului bate un single core cu mai putin ram.
Totusi, are unele aspecte mai nasoale.

http://www.arenait.net/2013/07/16/review-orange-nivo.html

Cat despre galaxy young... ala e mai slabut la hardware. si e mic.
http://www.trustedreviews.com/......era_Page-2

- si asta dezamageste la fel, doar ca e mai mic.

in banii aia. sincer uite ce as cumpara eu:
http://www.emag.ro/......DZFCXBBBM/

Citeste comentariile de la articolul ala de pe arenait, sunt oameni care au cumparat telefonul si nu sunt dezamagiti.