| WaNt3D1856 a întrebat:

Scuze pentru categorie.

Ieri am incercat sa instalez un ROM pentru GALAXY 5500 (galaxy 5) si nu am reusit.

Acum am o mare problema.

Cand incerc sa pornesc telefonul ramane la textul SAMSUNG care lumineaza.

AJUTOR nu stiu ce sa fac.

Daca e cineva prin Branesti -Islaz care se pricepe va rog anuntati-ma.

FUNDA tot ce vreti voi doar ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| WaNt3D1856 explică:

Garanţia NU cred că este valabilă în această situaţie.

Poţi încerca să accesezi meniul secret şi să faci o "revenire la setări de fabrică", aşa cum spunea şi GFStep, sau cu metoda de la linkul :
http://www.droidevelopers.com/......i5500.html
http://www.hard-reset.com/samsung-i5500-galaxy-5-android-hard-reset.html

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Îl duci la Service, NU mai ai ce să-i faci!

| GFStep a răspuns:

Intri in stock recovery si alegi optiunea data wipe/factory reset.

| WaNt3D1856 explică (pentru bursuc001):

Unde pot gasi un service si cat costa.
Garantia mai e valabila?

| WaNt3D1856 explică:

Cum pot intra in stock recovery?

| GFStep a răspuns (pentru WaNt3D1856):

Cand se aprinde telefonul, tine apasat butonul power si butonul de sunet + in acelasi timp.