| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

se intampla ceva ciudat cu bateria mea, și as ruga numai cunoscătorii în domeniu sa-mi raspunda, bateria deși nu e la incarcat se încarcă 1, 2 % singura, e normal, a mai pățit cineva? De menționat am galaxy s4

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu se incarca singura, dar, din cauza ca telefonul e inchis si consumul e minim, ii mai revine din curent
faza e ca S4 e vechi, antic si de, demult... aproape sigur bateria e dusa, poti sa iei alta, e destul de ieftin si (spre deosebire de astea noi) poti sa o schimbi singur, insa nu stiu cat mai merita sa investesti in asa o vechitura, oricat de putini bani ar fi

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Bizon95):

Ți s-a întâmplat și ție așa ceva? Și bateria este veche, dar nu este umflata deloc

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Bizon95):

Nu numai atunci când îl las închis, si-l deschid după mai multe ore sau zile mi se întâmplă dar de obicei așa îi cum spui tu

| Bizon95 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Da, mi s-a intamplat... tot la fostul meu telefon, tot un S4
si care tot asa, nu avea nici o unflatura bateria

S4 il pastrez pentru ca are IR si am 3 baterii la el (toate duse, dar le am) si il mai si tin permanent pe post de router 4G ca am a doua cartela... insa, sta tot timpul in priza (care strica bateria si mai rau, dar... deh)

cum de merge 4g pe el? simplu, am pus LineAgeOS care e un Android 7 modificat la greu (oficial are maxim Android 5.0.1... parca)

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil circuitului de distribuire i s-a ars un rezistor.
Ori schimbi bateria, ori schimbi tot telefonul.
Totusi, nu uita ca un telefon are o durata medie de viata de la data fabricarii de 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, este posibil că moare bateria, insa poate să nu fie nimic, ca eu tot așa am pățit doar ca nu avea nimic bateria, ca era telefonul nou.