| Supremejordannike2004 a întrebat:

Se intampla ceva daca incarc peste noapte telefonul cu un încărcător wireless pe care l-am cumpărat cu 20 de lei?

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pina nu ia foc nu se intampla nimic. Daca ia foc, buba.

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Acesta ii #Aliexpress RON 12.76 20%OFF | LED Wireless Charger For iphone 11 7 Plus Wireless Charging Adapter For Samsung S9 S9 Ultra Thin Qi Wireless Charger Receiver
https://a.aliexpress.com/_dU6eeZi si l-am gasit la mine in oras cu 20 de lei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hă, hă, hă! Se va intampla ca probabil nu va fi in stare sa iti incarce nici 80%... tu ai citit specificatiile alea macar de curiozitate sau cumperi tot ce vezi ieftin si nu te gindesti la detalii de-astea? Mizeria asta pe care ai luat-o tu incarca cu 5 W!

| Dismally a răspuns:

In cel mai rau caz ia foc casa, altceva nu se poate intampla.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E putin dubios pretul pe care l-ai platit. Eu as incerca ziua sa il incarc sa vad cum se comporta, daca se incinge destul de mult sau cine stie. E important sa fii prezent si treaz in caz de ceva. Poate sunt eu exagerata dar tu faci cum crezi.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Aasdfghj):

Am încărcat telefonul ieri cu el si se încălzește putin. Se comporta bine. PS. L-am cumparat de la pepco?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Serios? As fi jurat ca e de pe ebay!laughing)
Eu sunt mai precauta si nu imi las niciodata telefonul la incarcat in timp ce dorm ci il incarc cat sa am baterie putin si apoi il scot. Faci cum crezi tu ca e mai bine, dar daca ai pus intrebarea, inseamna ca iti faci griji si mai bine nu risti.

| PainTech a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

E normal să se încălzească puțin.

Problema e sa nu se încălzească foarte tare.

| cristian200313 a răspuns:

Ai mare grija, pretul este 20 lei, e cam ceva la mijloc, dar daca se incalzeste mult mai tare, iti recomand sa il arunci, ramai cu incarcator original.
Daca ai Samsung, poti face comanda de la cei la Samsung, insa e scump. La fel si iPhone. Asta recomand cel mai bine.