| stefangs a întrebat:

SALUT TPU! Se merita sa renunt la iPhone-ul meu 5 si sa imi iau un Samsung Galaxy s4? Ce credeti? Daca da de ce? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| WH a răspuns:

CAMERA:
SAMSUNG GALAXY S4 are doua camere, una de 13 MP, alta de 2 MP, in timp ce iPhone 5 are o camera de 8 MP si alta de 1.5 MP.

Ecran:
SAMSUNG GALAXY S4 are un ecran de 4.99 inch, cu o rezolutie de 440 pixeli pe inch. / IPHONE 4 are ecran de 4 inch si o rezolutie de 326 pixeri / inch

PROCESOR:
SAMSUNG GALAXY S4 un procesor Exynos 5 de 1.8 GHz octo-core, in timp ce iPhone are un procesor A6 de 1.3 GHz dual-core.

CARCASA:
Aici, iPhone pare a fi in avantaj, datorita aliajului de aluminiu din care telefonul este facut, spre deosebire de cel de plastic de la SAMSUNG GALAXY S4.

APLICATII:
Daca App Store numara 775.000 de aplicatii pana in acest moment, piata Android se poate lauda ca va fi prima de acest gen care va atinge 1 milion de aplicatii.

Mi se pare mult mai bun Galaxy S4 la performante, dar Iphone 4 ar fi mai bun in caz de lovituri, cazaturi si la desing trebuie sa recunosc ca imi place mai mult. Dar performantele unui telefon conteaza cel mai mult

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

EVIDENT că se merită!

Alege Samsung Galaxy S4 ( I9500 îţi recomand ), deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......3_2233.php

Sau, alege un HTC One...
Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=2736,2493,2233

Toate cele bune.

| supermamici a răspuns:

Merita clar,
este mult mai bun
http://timez.ro/......e-preturi/

| davidtm a răspuns:

Nu cred ca vrea cineva sa faca schimb cu tine.doar daca il vinzi si mai pui ceva bani.
nu vrei sa faci schimb cu mine, am galaxy s2?laughing

| AsTheLove a răspuns:

Buna stefangs,
Eu ti-as propune sa renunti la iPhone-ul 5 si sa-ti iei un Samsung Galaxy S4.De ce? Pentru ca, de exemplu, de pe iPhone nu poti primi sau trimite fisiere.Sau e mai mult folosit pentru business.
Tu decizi! happy

AsTheLove