| Zuzumilk26 a întrebat:

Se poate încărca un S8, S9, S10 cu un încărcător de 30/40 W?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Telefonul incarca cu maxim 15W. Nu ti-l prajeste dintr-o daca la asta te gandesti pentru ca impune telefonul o limita, dar nici nu ti-l incarca mai repede.

Prin urmare mai bine incarca-l cu incarcatorul original. Pe termen lung nu se stie ce probleme poate cauza.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa incarci si cu incarcator de o mie.Incarcatorul livreaza cit i se cere, nu functioneaza de nebun la capacitate maxima!

| Frank51 a răspuns:

Nu prea exista incarcator de 40W care sa se potriveasca pentru ca acelea au un voltaj mai mare decat necesarul pentru telefoanele specificate de tine. S8/9/10 se incarca la 9V iar incarcatorul la care te referi incarca la 10V(am avut la P30 Pro).

Bateria se va incinge si ii va scadea durata de viata, dar nu atat de mult incat sa iti dai seama.