| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Stie cineva cum sa fac la Lg Optimus L7 (android 4.0.3) sa vada cardul extern in loc de cel extern. Mentionez ca vreau sa fac acest lucru deoarece memoria sa interna este insuficeenta pentru jocuri precum fifa 2012. Cand se downloadeaza sd data pentru joc se downloadeaza pe memoria interna a telefonului si eu vreau sa o pun pe cardul extern.Am cautat la setari dar nu am gasit nimic.Am incercat prin diferite app de pe market dar nu merge.Am gasit o app dar care necesita root pe care nu stiu sa il fac.Deci astept solutii de inversare sau metode pentru root. Multumesc.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Descarci şi instalezi aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ) de la linkul OFICIAL :

https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie poţi seta să facă instalarea direct pe cardul de memorie.

Toate cele bune.

| AnDrEi66ANDY explică (pentru bursuc001):

Nu spatiul ocupat de aplicatie este problema ci spatiul ocupat de "sd data".
+ spatiul de pe sd nu este recunoscut de aplicatie.