| cocoman a întrebat:

sunt in germania si am un Samsung ace4 de la abonament de la Orange.
ca sa pot sa folosesc lebara (sim network in germania) i mi trebuie un cod sa ilndeblochez. stie careva de unde sa iau asa ceva? si daca chiar merge?

2 răspunsuri:
| WhusKeryWhusKery a răspuns:

Codul trebuia sa vina odata cu telefonul, sau daca nu, du-te la Orange sau de unde l-ai cumparat acolo in Germaina

| OrangeHelper a răspuns:

Salut cocoman,

Iti poti decoda telefonul direct din contul online urmand pasii de aici: http://oran.ge/1dzDYPa. Va fi nevoie sa faci plata taxei de decodare cu ajutorul unui card si ulterior vei primi codul de deblocare.

Cu prietenie,
Orange Helper