| Stargoz a întrebat:

Tata mi-a luat un abonament la Digi pe care a pus numarul meu si alte numere ale familiei.
La toți merge bine. Dar doar mie imi apare in coltul ecranului lângă semnal si baterie,, voLTE1"
Si nu stiu ce inseamna. Mie imi merge bine ca la restul si datele si minutele si tot dar tot nu stiu ce inseamna chestia aia din colt care imi apare doar mie. Imi poate spune si mie cineva ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

De la digi citire
Tehnologia Voice over LTE permite realizarea unei convorbiri telefonice la calitate superioară prin reţeaua 4G.

Apelul 4G prin tehnologia VoLTE este gratuit. Ai nevoie doar de un smartphone compatibil cu tehnologia VoLTE, iar serviciul se activează când te afli în aria de acoperire 4G. În timpul convorbirii trecerea din reţeaua 4G în cea 3G se face automat.

Pentru a beneficia de apelul 4G, trebuie să te afli în aria de acoperire 4G și să ai un telefon compatibil cu tehnologia VoLTE. Poţi apela prin tehnologia VoLTE doar naţional.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba de la prieteni, arata-le semnul (fiindca aici nu se vede), sau la careva magazin /service de telefoane.