| Cristi672 a întrebat:

tatal meu a facut o greseala cu noul sau telefon si a bagat codul PUK gresit de peste 10 ori iar acum zice ca cartel a fost blocata definitiv.
Ce pot face(este pe abonament), va rog orice informatie este folositoare.Multumec!

Răspuns Câştigător
| Cristi672 explică:

Nu cred.dar poti adresa intrebarea lucratorilor de acolo.te vor lamuri cu siguranta. Personal, te sfatuiesc sa mearga tatal tau direct acolo si va rezolva mai repede si mai usor, fara sa faceti nspe mii de drumuri

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Mergi la operatorul de telefonie mobila ( Orange, Vodafone, digi, etc ) cu care are contract si explica le situatia..iti vor inlocui SIM-ul blocat cu un alt SIM.

| Cristi672 explică (pentru GabrielStn):

Pot sa o fac oare chiar daca nu sunt titularul care a focut abonamentul?

| Cristi672 explică (pentru Cristi672):

Nu cred.dar poti adresa intrebarea lucratorilor de acolo.te vor lamuri cu siguranta. Personal, te sfatuiesc sa mearga tatal tau direct acolo si va rezolva mai repede si mai usor, fara sa faceti nspe mii de drumuri