| Transformice1 a întrebat:

Telefonul HTC-desire-310 este bun?... adică bateria ii tine? pe parcursul timpului/utilizării apare lag? P.S. vreau pareri care il detin/detineau! Multumesc! Funda! :*

Răspuns Câştigător
| ChiarEu2 a răspuns:

Orice ar fi, fereste-te de el ca e o chinezarie mare sub brand bun, si anume HTC. In primul rand ecranul e praf, cred ca cel mai slab ecran pe care l-am vazut la un smartphone. Se vede super pixelat pe YouTube si in poze. Procesorul e MediaTeck, adica marca asiatica. Nu are nici macar blit la camera.
Ma gandesc ca vrei sa il iei de la Orange. Iti recomand Orange Gova. Are 4G si e Huawei. Intr-adevar, e marca chinezeasca, dar componentele sunt de calitate. Are ecran IPS, iar camerele se descurca binisor. Nu are lag absolut deloc in jocuri, precum Asphalt 8 sau Real Racing 3.

Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Transformice1 explică (pentru ChiarEu2):

Nu te supara, nu vreau sa cumpar de la Orange -_-... parca ai fii unu de la aia de iti baga tot pe gat nu te supara

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Transformice1):

Atunci cumpără-ți HTC-ul și o să regreți! Baftă! Doar am zis...

| Transformice1 explică (pentru ChiarEu2):

Nu are MediaTeck... are Quad Corre A7

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Transformice1):

Are Mediatek MT6582M. Quad-core înseamnă că are 4 nuclee. Chipset-ul e reprezentat de marca chinezească specificată mai sus.
Am vrut să mi-l cumpăr și eu, până am umblat prțin prin el. Nu a durat mult să mă conving că e un telefon de duzină.

| Transformice1 explică (pentru ChiarEu2):

Chiar te pricepi (Y)

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Transformice1):

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6009&idPhone2=6678

Dacă zici că Orange Gova e slab... Comparatie cu HTC-ul;)

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

HTC Desire 310 este un telefon bunicel la preţul pe care-l are ( 500 lei ) - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/htc_desire_310-6009.php

Îţi recomand modelul cu 1 Gb RAM + neapărat un card microSD de Gb!

Vezi şi review la linkul :
http://www.giz.ro/telefoane-mobile/htc-desire-310-36374/

http://www.trustedreviews.com/htc-desire-310-review

Toate cele bune.