| lOvEbwN a întrebat:

Telefonul meu se inchide brusc. când îl zgâlţin, cand stă in buzunar, sau cand il dau in sus in jos... e Nokia c3 si daca il duc la reinstalat soft, isi poate reveni? Tin sa anunt ca atunci cand nu are carcasa care acopera bateria, daca il tin cu bateria in jos, bateria cade din el ...trebuie luata o alta baterie? Care sa incapa perfect acolo? Cat poate costa o baterie de Nokia c3? Un reinstal de soft e vreo 50-60 de lei. dau >fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu softul tot ce se intimpla. Probabil bateria nu face bine contactul, iar cind se misca, se inchide telefonul. Nu trebuie luata o alta baterie daca asta nu este veche. Dar, daca il tii fara carcasa (de ce?) si cade bateria, e ceva legat de piese care nu string bine. Mergi cu el la un service sa vada asta.

3 răspunsuri:
| lOvEbwN explică (pentru anonim_4396):

Are si alte probleme ..care trebuie reinstalat soft-ul..cand intru pe camera imi zice Camera on standby, cand vorbesc cu cineva, nu se aude ce zic .deci.cred ca trebuie reinstalat soft-ul ori sa imi iau alt telefon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru lOvEbwN):

Posibil. Iti vor spune cei de la service cum este mai bine. Vezi ca sint care fac diagnosticul gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita. Sper sa scapi "ieftin".