| anonim_4396 a întrebat:

Telefonul meu vechi are Touchscreen și am văzut că, mai nou se poate instala Android pe laptop, computer etc. Se poate instala și pe un telefon care are Touchscreen? sad Se numește Tecmobile Touch 200...
Acum am un telefon cu Android, dar m-am gândit că, poate aș putea să-l „schimb" puțin și pe celălalt mai vechi. happy Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Nu se instaleaza android pe desktop laptop pentru ca nu e chiar o instalare. I ruleaza temporar cel mult. Plus ca android-ul e optimizat arm. Laptop/pc foloseste alta arhitectura, nu arm.
2. Nu, nu poti instala nici un android pe acel telefon.
3. Daca vrei android, strange banuti, si cumpara un telefon. Poate prinzi chiar o reducere gen: http://www.domo.ro/......Storm_V100

| DeeDeeXD a răspuns (pentru sltlp):

Am telefon cu Android.winking Eu voiam să văd doar dacă pot instala Android-ul pe el, deoarece nu este zgâriat sau spart, doar că are touchscreen și e cam urât dacă nu are Android. Și scuze că nu m-am exprimat corect cu „instalarea" pe desktop. Mersi oricum!

1 răspuns: