| LaughingKarima a întrebat:

Telefonul mi-a fost spart si acum imi trebuie unul nou. Ceva recomandari?(bineinteles imi spuneti si de ce imi recomandati modelul respectiv)
Multumesc anticipat ^^

Răspuns Câştigător
| CatalinOrzan a răspuns:

Samsung Galaxy S6 sau S6 Edge, cel mai bun telefon pana in 10000$. Uite aici specificatiile de la S6 Edge:

Tip Telefon:SmartphoneSloturi Sim:Single Sim
General
Touchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100
4GModel Procesor:Octa-CoreFrecventa procesor:2100 MHz + 1500 MHzCuloare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):70.1 x 142.1 x 7GPSbig grinaGreutate (g):132Sistem de operare:Android v5.0 (Lollipop)Tip SIM:nanoSIM
Memorie
Slot memorie (tip):NuMemorie RAM:3 GBMemorie interna:32 GB
Afisaj
Tip display:Quad HD Super AMOLEDRezolutie (pixeli):2560 x 1440Numar culori:16MDiagonala display (inch):5. 1Functiibig grinual Edge
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v4.1 (A2DP, LE, apt-X, ANT+)Tehnologie wireless:802.11 a/b/g/n/ac (2.4 / 5 GHz)
HT80 MIMO (2 x 2) 620Mbps
Dual Band
Wi-fi direct
Wi-fi hotspotNFCbig grinaUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:1 x Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie camera (Mp):16Blitz integrat:LEDCamera secundara:5 MPCaracteristici foto/video:Stabilizare optica a imaginii (OIS)
Quick Launch, Tracking AF, Auto Real-time HDR (Front & Rear), F1.9, Low Light Video (Front & Rear), High Clear Zoom, IR Detect White Balance, Virtual Shot, Slow Motion, Fast Motion, Pro Mode, Selective Focus
Auto Focus
Geotagging
Alimentare
Capacitate (mAh):2600
Comunicare
Mesagerie:SMS, MMS, Email, Push Email, IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:NuRedare video:MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM, VP9Redare audio:MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Altele
Aplicatii:Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTubeSenzori:Accelerometru
Senzor de lumina
Gyroscope
Senzor de proximitate
Compas
Barometru
Finger Print
Hall Sensor
HRMAltele:Ultra Power Saving Mode
Download Booster
S Health 4.0
Samsung Play
Smart Manager
S Voice
S Finder
Sound Alive+
Quick Connect
IR Remote
Samsung Pay

8 răspunsuri:
| CatalinOrzan a răspuns:

Care ar fi bugetul maxim?

| LaughingKarima explică (pentru CatalinOrzan):

$10,000. Nu stiu cat este asta in lei insa, asta ar fi maximul. Bine inteles poti sa imi spui si telefoane mai ieftine, doar sa fie bune.

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

10000 de dolari?! Esti sigur/a?!

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Daca sunt sigura despre ce? Asta e bugetul maxim pus de ai mei. Plus ca platesc din banii de buzunar stransi intr-un an, i-am strans special pentru un telefon nou in caz ca cel vechi se strica sau ceva.

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

Totusi cred ca este prea exagerat un buget de 10000 de dolari pentru un telefon.Esti sigur/a ca nu sunt 1000?

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Nu, dar de ce? Cat e asta in lei? E prea mult? Oricum nu ii cheltuiesc pe toti pentru un telefon ca nu am eu draci in mine si nici nu sunt fica lui Gates. Am spus 10000 pentru ca astia sunt banii special pentru telefon SI laptop in caz ca se strica unul din ele.

| LaughingKarima explică (pentru CatalinOrzan):

Mersi mult, l-am si cumparat deja si merge perfect :*

| CatalinOrzan a răspuns (pentru LaughingKarima):

big grin n-ai pentru ce

| CatalinOrzan a răspuns (pentru LaughingKarima):

Samsung Galaxy S6 sau S6 Edge, cel mai bun telefon pana in 10000$. Uite aici specificatiile de la S6 Edge:

Tip Telefon:SmartphoneSloturi Sim:Single Sim
General
Touchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100
4GModel Procesor:Octa-CoreFrecventa procesor:2100 MHz + 1500 MHzCuloare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):70.1 x 142.1 x 7GPSbig grinaGreutate (g):132Sistem de operare:Android v5.0 (Lollipop)Tip SIM:nanoSIM
Memorie
Slot memorie (tip):NuMemorie RAM:3 GBMemorie interna:32 GB
Afisaj
Tip display:Quad HD Super AMOLEDRezolutie (pixeli):2560 x 1440Numar culori:16MDiagonala display (inch):5. 1Functiibig grinual Edge
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v4.1 (A2DP, LE, apt-X, ANT+)Tehnologie wireless:802.11 a/b/g/n/ac (2.4 / 5 GHz)
HT80 MIMO (2 x 2) 620Mbps
Dual Band
Wi-fi direct
Wi-fi hotspotNFCbig grinaUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:1 x Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie camera (Mp):16Blitz integrat:LEDCamera secundara:5 MPCaracteristici foto/video:Stabilizare optica a imaginii (OIS)
Quick Launch, Tracking AF, Auto Real-time HDR (Front & Rear), F1.9, Low Light Video (Front & Rear), High Clear Zoom, IR Detect White Balance, Virtual Shot, Slow Motion, Fast Motion, Pro Mode, Selective Focus
Auto Focus
Geotagging
Alimentare
Capacitate (mAh):2600
Comunicare
Mesagerie:SMS, MMS, Email, Push Email, IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:NuRedare video:MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM, VP9Redare audio:MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Altele
Aplicatii:Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTubeSenzori:Accelerometru
Senzor de lumina
Gyroscope
Senzor de proximitate
Compas
Barometru
Finger Print
Hall Sensor
HRMAltele:Ultra Power Saving Mode
Download Booster
S Health 4.0
Samsung Play
Smart Manager
S Voice
S Finder
Sound Alive+
Quick Connect
IR Remote
Samsung Pay