| Ionicaestecher123 a întrebat:

Salut TPU!
Știți cumva o aplicați cu care pot mari spațiul de pe telefon.
Am 4gb de RAM și 64 de stocare
Cu ce aplicație pot mărimi spațiul, măcar cu 32gb.
Și cum funcționează o astfel de aplicație

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Stiu de el, nu e la fel de ok ca cele 2.
ofera spatiu cu gramada, dar siguranta si certitudine ca datele sensibile si private nu vor fi vandute/nu vor ajunge la terti - zero.
E detinut de chinezi.
Si daca de Huawei eu personal nu ma tem, de astia (Terabox) ma tem.
Printre cele mai sigure e Mega, garantat, atat pot spune.
De aceea il si folosesc doar pe acesta.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu nici una nu mărești spațiu ștechăre ionică!
Mă și mir, tu care bagi forex in draci să nu știi asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum să-l mărești? Nu poți. Poți șterge de pe el ce nu ai nevoie?

| Ionicaestecher123 explică (pentru sadrian46):

Am auzit de aplicație terabox

Bula
| Bula a răspuns:

Cu aplicatia "SD card", maxim suportat de telefon si "curatenie mare de sarbatori".
1. Bagi cartela, muti TOATE pozele, filmarile, muzica etc. pe card-ul de memorie.
2. Stergi TOATE aplicatiile pe care nu le mai folosest si nu va fi nevoie.

| Frank51 a răspuns:

Omul meu vrea să încalce legile fizicii laughing

| NLS a răspuns:

Nu poti mari spatiul de stocare, DACA telefonul nu suporta card de memorie.
Pentru stocarea imaginilor pe perioada lunga, daca nu ai nevoie des de ele, le poti stoca intr-un serviciu cloud.

Google Drive iti ofera 15GB gratuit,
la fel Mega.nz

Sau daca telefonul are functia USB OTG, cauta un stick de memorie cat mai mic, ce are mufa identica cu a telefonului tau (microUSB sau USB Type-C).

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/......?/shopping

https://www.ebay.de/......3946189509

| Ionicaestecher123 explică (pentru NLS):

Am auzit de terabox ca și aplicație

| NLS a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Stiu de el, nu e la fel de ok ca cele 2.
ofera spatiu cu gramada, dar siguranta si certitudine ca datele sensibile si private nu vor fi vandute/nu vor ajunge la terti - zero.
E detinut de chinezi.
Si daca de Huawei eu personal nu ma tem, de astia (Terabox) ma tem.
Printre cele mai sigure e Mega, garantat, atat pot spune.
De aceea il si folosesc doar pe acesta.

| Lioana a răspuns:

Spatiul de stocare e fix. Nu se mareste. Se poate doar micsora in timp datorita bad-urilor apărute. Ca sa iti faci spațiu pe telefon trebuie sa stergi chestii de pe el: aplicatii, poze, si orice ai tu inutil pe acolo.
Pentru un plus de spatiu ai putea sa adaugi un card de memorie daca are telefonul slot pentru asa ceva si nu ai inca unul. Dar trebuie sa aiba maximul de GB permis de telefon.

| RealKing01 a răspuns:

N-ai cum să-l mărești, dacă stai bine cu banii ia-ți un telefon scump și o să vezi diferența.