| dikaaa a întrebat:

Tocmai am cumparat un Samsung galaxy s5 nou, l-am configurat, l-am testat sa vad daca este chinezarie* nu este*. Telefonul meu este si in romana si in engleza, adica unele functii sunt in romana altele in engleza (cu toate ca eu am setat in romana). Care este problema?

3 răspunsuri:
| Elisabitaaa a răspuns:

Nu au putut traduce probabil tot. Poate este o cauză din sistem din fabrică, eu una am aceeași marcă și nu mă confrut cu astfel de probleme

| Valentin_Iusti_1994 a răspuns:

Este posibil sa fie de la android, mai ales daca i-ai dat ultimul update poate nu au bagat limba romana 100%.

| dikaaa explică (pentru Valentin_Iusti_1994):

Pe site arata ca are android 4.4 upgradabil la 5.0...Cand am vazut telefonul avea deja instalat 5.0, o resetare din fabrica ar fi folositoare?