| anonim_4396 a întrebat:

tocmai am luat un LG t385 si vreau sa stiu daca acest telefon necesita FORMATAREA bateriei? La unele trebuie la altele nu. Chiar daca nu necesita, ce se intampla daca il formatez?

2 răspunsuri:
| PickUp a răspuns:

Salut!
Da, se zice ca la unele telefoane nu trebuie formatea bateriei!
Dar ele necesita deoarece formatarea duce la rezistenta bateriei 24 din 24happy
Orice telefon necesita formatarea!
P.S. Daca i-ai bagat incarcatorul acolo sa-l lasi si sa nu te joci pe el pana la formatarea bateriei deoarece se va descarca foarte repede si isi va pierde din durata eiwinking Iti spun din propria experientabig grin
Bafta!
Funda?big grin

| AndreiBb a răspuns:

Din cate stiu eu, telefonul tau necesita formatarea bateriei. Daca nu necesita si totusi o faci nu se va intampla absolut nimic. In schimb, daca necesita si nu o faci telefonul ti se va descarca mult mai usor si va trebui sa-ti schimbi bateria mult mai repede!