| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce mi-am cumparat si eu un iphone 4 sh de vreo sapt. Astazi mi-a cazut din mana pe masa de la o distanta de vreo 20 cm. S-a facut ecranul alb, nu mai merge nici un buton ( power, home, volume +/- si nici ala de silentios ) dupa vreo 2 minute s-a facut ecranu negru si asa a ramas de atunci. Faza e ca daca sun de pe alt telefon pe el, in telefonul respectiv se aude " tzrrr ", dar iphone`u nu canta, daca il connectez la pc cu cablu de date Itunes il vede si se tot aude sunetu ala pe care-l face cand il bagi la incarcat odata la 10 sec. Mai pot sa ii fac ceva?

1 răspuns:
| LTAA a răspuns:

"...tzrrr..." = vibreaza, nu?
Mergi cu telefonul la un spcialist/Service sa iti faca un "diagnostic" al telefonului, iar daca merita, repara-l (contra-cost).