| edyutu a întrebat:

Tocmai mi-am achizitionat un Lg optimus g si vreau sa stiu daca mai trebuie lasat sa se descarce de tot si apoi sa il las la incarcat 24 de ore. Plss dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| lianaiovan a răspuns:

Eu cred ca nu e bine, eu cand mi-am cumparat telefon nu am facut asa ceva si stiu ca nu trebuie lasat prea mult incarcatorul in priza deoarece se poate defecta.

5 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Ce ar fi sa citesti manualul? happy Scrie sa faci asta?

NU SCRIE. Atunci de ce vrie sa faci asta?

| Azµre a răspuns:

Nu, când telefonul spune că battery low îl pui la încărcat până se încarcă el și spune că e charged.

| LoLiTaa13 a răspuns:

Da, trebuie pentru ca bateria să se formateze. big grin

| DanteDMC a răspuns:

Nu, de obicei acum bateriile vin formatate din fabrică, dar nu strică să îl laşi 12 ore la încărcat după ce să descărcat bateria.

| hp8510p a răspuns:

Nu mai trebuie sa-l formatezi.