| RayM3 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un telefon nou saptamana trecuta la abonament de Cangur 12...si aveam vreo 100 de mb pe net si celelalte chestii...( minute, sms etc), si am facut cost suplimentar ( fara sa stiu cati mb am consumat) de 13.20 Euro.
Intrebarea mea este: Am facut cost suplimentar de 1.20 Euro de la 12 Euro sau am facut cost suplimentar de 13.20 Euro de la 12 Euro?

Va rog astept un raspuns urgent happy

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Costul suplimentar al tau este de 13, 20 euro.Ti-ai depasit suma alocata si deci ai trecut pe cost suplimentar abonamentului facut! Deci pe langa abonament mai platesti 13, 20 euro+tva.
NU am vrut sa-ti dau o veste proasta dar asta e.

| RayM3 explică (pentru stlucian):

Awwwwwwwwww :( da doamne sa nu fie asa...

| stlucian a răspuns (pentru RayM3):

Te inteleg dar cum am spus asta e.Dar ca sa-ti arunc oarecum tristetea, pe viitor, poti activa restrictionarea(limitarea)costurilor suplimentare doar la convorbiri si mess excluzand navigarea pe net acesta intrerupandu-se in momentul depasirii abonamentului alocat.Mai poti plati costul suplimentar si in doua transe(in afara de abonamentul lunar)pentu a evita suspendarea abonamentului. thumbs up

| DanDannn a răspuns:

Costul suplimentar inseamna depasirea optiunilor din abonament. Daca am abonament de 10 lei, iar costul suplimentar este de 301 lei, voi plati 10 lei + 301 lei = 311 lei.

| MHems a răspuns:

Bună! Ai făcut cost suplimentar de 13.12 euro, pentru că tu oricum plăteai 12 euro pe lună, iar costul suplimentar se include în plata lunară.