| SoNiCxXx a întrebat:

Tocmai mi-am luat un telefon nou un Vodafone 875 Smart Mini si nu stiu de ce se descarca atat de repede bateria... in vreo 2 zile ajunge la 5%
Telefonul are cam 4-5 zile

PS cand dau la setari (si dau pe baterie) scrie ca 45% din baterie se duce pe Radio... dar eu nu il am deschis

2 răspunsuri:
| mcdeliric1 a răspuns:

Odata ce ti-ai cumparat telefonul trebuia sa iti formezi bateria, adica sa o lasi pana se descarca complet, pana nu mai puteai aprinde telu si dupa sa o pui la incarcat 12 ore..si trebuia sa faci chestia asta de 3 ori ca sa iti tina bateria..cumpara-ti o baterie noua si fa cum ti-am zis. funda?

| SoNiCxXx explică:

Am facut asta...
si tot atat tine