| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am pierdut telefonul, habar nu am ce sa fac...cel mai probabil cel care l-a gasit a scos cartela din el pentru ca nu pot sa sun, ce pot sa fac sa-l recuperez? Precizez ca nu are activata locatia si nu-l pot localiza

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

A pai fara GPS fara cartea n-ai decat sa te duci la politie sau de unde l-ai cumparat si ei va trebui sa-l localizeze dupa IMEI

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Nu poți face nimic. Doar să te resemnezi.
Daca e Android nu ai șanse sa il mai gasești.
Daca e Apple și ai icloud poți să il localizezi și după un reset.
In ambele cazuri poți suna la operator sa il blocheze prin IMEI. Așa nu mai poate fii folosit.