| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Unde ma sfatuiti sa ma portez? Sunt pe telekom si tot imi cade semnalul imi sta pe,, doar apeluri de urgenta'' sau,, nicio conexiune la retea'' si o ora daca nu repornesc telefonul. La ce retea sa ma portez? DIGI, Vodafone sau Orange

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. La mine cel mai bun este DIGI. Vezi ca fiecare retea are o harta cu acoperirea. Cauta-ti localitatea ta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai incercat cartela sim pe alt telefon? Daca telefonul pe care il ai acum este defect?

Bula
| Bula a răspuns:

Intai seteaza-ti telefonul la reconectare automata la retea.
In al doilea rand, seteaza mai multe benzi active (5G, 4G, 3G), cu schimbare automata (pe banda superioara).
Daca vrei sa te portezi pe alta retea, intereseaza-te la vecini: care retea functioneaza cel mai bine in reteaua ta (este semnal mai bun). Sunt zone in tara cu acoperire slaba de semnal, unde anumite benzi (sau chiar mai multe) nu au- sau au semnal slab.

| Lukasssz a răspuns:

Digi sau Orange, in niciun caz la Vodafone sunt cei mai mari tigani pe care i-am vazut.