| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Unde ziceti sa ma portez, Vodafone sau Orange? Am Telekom si tot imi cade semnalul
ma refer la reteaua mobila (exclus DIGI)

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine la Digi au semnal peste tot.

Bula
| Bula a răspuns:

Caderea semnalului poate fi cauzata de:
1. Semnal slab al retelei in zona ta - trebuie intrebati si altii, cum au semnalul in reteaua ta
2. Problema cu cartela SIM - se schimba cu alta la caserie
3. Problema cu telefonul - se rezolva la service sau prin schimbarea telefonului

In primul caz, trebuie sa te interesezi la vecini, pe ce retea sunt si cum le functioneaza.
Din cate stiu, semnalul la Digi este bun in toate orasele din tara, iar la tara si locuri mai retrase se face roaming intre retele. Costul cel mai bun este pe reteaua Digi (5 euro lunar, la abonamentul Optim nelimitat), unde ai convorbiri telefonice nationale, precum si majoritatea ewrwlwlor din UE nelimitate, cu cel putin 30Gb internet lunar.

| aditimus a răspuns:

Vodafone

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vodafone, ia pe cartela, ai optiune 5 euro foarte buna net bun etc. Poti sa mai putin gen 2 euro dar alea sunt pe 2 saptamani, cea mai ieftina e aia de 5, oferta online

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am abonament la telekom, vreau tot pe abonament, tu zici sa ma portez la Vodafone?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce neaparat abonament? Da nu prea conteaza Orange si Vodafone sunt la fel

| Homoerectus a răspuns:

Porteazăte la PreaFericitulDani!