| AnakinSW a întrebat:

urmeaza sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg, tin sa mentionez ca am folosit doar Android pana acum. Ma gandeam la un Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy s8+, dar in ultima perioada mi-au sarit ochii la Iphone 8, ce parere aveti de el? Merita banii? As vrea sa le cumpar sh. Nu am folosit niciodata sistemul de operare IOS, merita sa ma mut pe el?

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Deci să înțeleg că ai un buget de 2500-3000 lei. În banii ăștia eu ți-aș recomanda altceva. Merită din plin IPHONE dar personal dacă aș cumpăra un telefon la un buget mare, m-aș băga pe ultimul IPHONE, în numele lui Dumnezeu, dai 1000 lei în plus dar ai super tehnologie care rupe tot. Personal iarasi, nu cred mai deloc în Samsung-uri. Ți-aș sfătuii Huawei, la început Chinezi în istorie, erau luați mai mereu în râs cu produsele lor de foarte proastă calitate, multe "bârfe" erau reale, însă în ultimii 50 de ani, prin seriozitatea lor, munca lor asiduă, sunt acolo în top 3-5, la telefoane cred că sunt pe locul 2 după Iphone. Asadar, sper ca răspunsul meu să te fi ajutat cât de cât.

| AnakinSW explică (pentru IonutCG90):

Multumesc de raspuns, ma mut pe iPhone laughing

| IonutCG90 a răspuns (pentru AnakinSW):

Cu plăcere, da, IPHONE rupe tot, pentru că în joc sunt cele mai luminate creiere din lumea vestică(Europa&Americi).

| Bogdan70001 a răspuns (pentru IonutCG90):

Rupe pe mortii lui ca singurul lucru pe care il rupe este buzunarele fraierilor care cumpara telefoanele lor.

iPhone XR are costul de productie 350 dolari si ei il vand cu 900 dolari cat de dobitoc sa fi sa-l cumperi. Aproape triplul costului de productie

Eu inteleg ca trebuie sa le iasa si lor profit, dar da-o ma in ****, triplu...

| IonutCG90 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Esti frustrat rău. block.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să dai două mii și ceva de lei pentru un sh... știu eu, cam mare riscul. Mai bine pune câțiva lei in plus și iei ceva nou cu garanție nou nouț

Atenție mai vin și reduceri de paști

| AnakinSW explică (pentru sierra1):

N-as gasi ceva bun la 1300-1500sh cu predare personala f2f?

| AnakinSW explică (pentru sierra1):

Adica de gasit am gasit, dar ce probleme pot avea? Ce sa verific cand ma intalnesc cu omul in afara de iCloud si cartele?

| sierra1 a răspuns (pentru AnakinSW):

Fă tu ce vrea mușchiul tău, sunt banii tăi, eventual țeapa ta

| IonutCG90 a răspuns:

Sunt mulți geloși Anakin să ai grijă, mulți vorbesc din invidie. Tu dacă ai bugetul tău, cheltuiel cum simți tu că e mai bine. Eu doar te-am ajutat dar ai grijă că pe aici vin foarte mulți anonimi cu intenții răutăcioase.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Nu fa greseala sa te muti pe iOS. Ei au in gand doar banii. La inceput e ok dupa te seaca. Am avut 3 ani iphone si crede-ma ca nu e asa cum pare. E simplu si sigur, dar esti super restrans si nu prea ai ce face (Android nu te limiteaza asa).
Sugerez Xiaomi sau Huawei. Pt 500e ai Xiaomi Mi 9 cu Snapdragon 855 (procesor s10/s10+)
Rami ai minim 6gb daca nu ma insel.
Ecran full hd +. iPhone nu are ecran 1080p, sa intelegi ce iti dau ei pe 1500e.
La buget mic ai Xiaomi Pocophone F1 cu SnapDragon 845 (procesor s9/s9+)
4-6gb ram CRED( verifici pe GSMArena)
Mai bine iei un Mi 9 nou nout (~500e) decat un telefon din 2017 care e si mana a 2-a deci probabil stors timp de 2 ani).

| k3zZar a răspuns:

Merita din plin iPhone... Folosesc iPhone de 8 ani (de la iPhone 4S), acum folosesc un iPhone XS Max. Merita! Pretul este cam mare, intr-adevar, dar daca chiar doresti performanta maxima, calitate superioara si sa poti sa il folosesti chiar 3-4 ani, iti recomand cu cea mai mare caldura.