| AndyPeScurt a întrebat:

vara-mea are un iphone 5C si nu i mai intra curent in el...
Ce poate sa aiva si cum il rezolva.
Raspuns urgent...
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Cel mai probabil e defect fie cablul fie incarcatorul, incearca sa vezi daca nici la usb nu se incarca cumpara alte incarcatoare sunt si sub 10 ron pentru modelul asta. Daca nici cu alt incarcator nu merge, trebuie dus la service dar acolo costa minim 50 ron.

4 răspunsuri:
| VyRuS112 a răspuns:

Schimba bateria happy

| BogdanBănică a răspuns:

Du-l la garantie! Sigur e o problema de la lamelele mufei!winking

| Hitback a răspuns:

Deschide geamul sa intre curentul in telefon.

Daca asa nu merge du-l la un service de telefoane sau daca e in garantie te rezolva baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Inainte de al duce in service incearca cu un alt incarcator compatibil sa vezi daca merge, poate fi incarcatorul stricat. Daca nu, automat este mufa de incarcare.