| gandurisiopinii a întrebat:

Salut, TPU!

Vechea cartelă era deteriorată, așa că mi-am luat una nouă, cu același număr. Problema este că nu știu cum să o activez. Mă puteți ajuta, vă rog?

Menționez că am cartela de la Vodafone.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și de ce nu suni la ei?!? *222

| anonimg a răspuns:

Ea este deja activată de la cei care ai cumparat-o.
Și eu am schimbat cartela cu același număr la Germanos (Telekom). După o oră era gata, și am plătit parcă 11 lei. A fost deja activată.
Poate că la Vodafone se procedează altfel.
Dacă nu găsești răspunsuri aici, dimineață te duci la cei care ți-au dat noua cartelă și îi rogi să te ajute cu activarea cartelei. La ora aceasta nu mai găsești un operator online care să îți ofere asistență prin telefon. Și dacă ar fi, nu cred că ai putea să apelezi de pe o cartelă neactivata.