| JockerStoica a întrebat:

Voi ce ați alege dintre iPhone 6 plus și Samsung Galaxy s6 Edge plus?
Specificați de ce.
Funda!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge Plus deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......lopdjq.php

Toate cele bune!

| Pool77 a răspuns:

Depinde.Un coleg are Iph 6 plus, vine dimineata la 8 la scoala muzica, sms si putin snapchat-facebook si net surfing si pe la 12-1 e langa priza ca n-are ce sa mai faca cu el...
Plus ca l-am tinut in mana, am umblat prin setari, net dar dupa 2 minute m-am plictisit n-ai ce sa faci pe el, logic ca n-are lag esti limitate la doar cateva miscari pe el practic e un Nokia 3310 doar ca e mult mai performant si aratos...
Sincer, eu as merge pe S6 edge+ momentan aleg si eu intre Iph 6 si Edge, am sa merg pe Edge 100% totusi, acel ecran e ceva fenomenal am avut ocazia sa testez telefonul in flanco am avut langa el iph6 plusul si nici nu se compara.
Depinde ce doresti, mie imi place mult mai mult designul edge-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal as alege iphone 6 plus. Eu sunt un fan Apple si n-as schimba in momentul de fata Apple-ul cu absolut niciun alt brand si ma refer atat la telefoane, cat si la laptopuri/ computere(iMac) si ipad-uri. Cred ca, in momentul de fata Apple ul e cel mai bun, atat din punct de vedere al performantei, dar mai ales al accesibilitatii, fiabilitatii si a serviciilor de service si garantie. Edge-ul va ramane in urma in maxim 2 ani, atat la pret cat si la conpatibilitatea dintre sistemul de operare si telefon, spre deosebire iphone care va rula si peste 2 ani la fel de bine ca acum. Inainte sa trec pe iphone am avut Samsung galaxy s2, s5. Si la fel, inainte sa mi iau macbook am folosit windows. Nu se compara! La windows cel putin nu m-as mai intoarce niciodata. Un alt avantaj pe care-l poti obtine daca iti iei iphone e faptul ca, la fel ca si o masina care se cere, tine la pret. Astfel daca peste 1-2ani vei vrea sa-l vinzi pentru a-ti lua altul, vei obtine un pret mult mai bun decat ai obtine pentru un edge 6 plus. E doar o opinie personala, insa eu cred ca iphone-ul, prin accesibilitate, calitate si compatibilitate intre sistemul de operare si telefonul in sine, bate orice alt brand.