| FlorinTma a întrebat:

Vreau neaparat să-mi iau un telefon nou( Unul iPhone) dar nu stiu pe care să-l aleg ca eu vreau un iphone bun dintre:
1. Iphone xs
2. Iphone 8 plus
3. Iphone xr
Nu imi pasa ca 8 plus e mai vechi.
Si vreau sa argumentația de ce telefonul x e bun.( ce avantaje si ce minusuri are)

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

O data si o data as scoate iphone 8 deoarece e mai vechi.Mai ramane iphone XS si XR. Iphone XR este facut sa fie mai ieftin deci are ceva minusuri : ecran LCD HD, O singura camera spate, 3GB ram, dar si ceva avantaje : bateria tine mai mult, ecran mai mare. XS are : cea de a doua camera spate, ecran amoled Full HD, 4gb ram.
Dupa mine, daca tot ai posibilitatea, as zice sa mergi pe XS. Daca nu te deranjeaza minusurile de la XR si vrei sa faci niste economii du-te pe acela.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun iphone la momentul actual este SAMSUNG S10+winking

| anonimg a răspuns:

Eu sunt contra iPhone.
Dar daca iti iti unul, sa fie de generatie mai noua pentru ca te va tine bateria un pic mai mult ca la celelalte mai vechi, si se va misca si mai repede.
De asemenea sa fie si cu memorie mare pentru ca nu se poate pune card de memorie la un iPhone.

| Wr3nch a răspuns:

Eu zic sa mai stai pana in Septembrie-Noiembrie. In Septembrie le anunta pe celen noi si in Noiembrie prinzi reduceri de Black Friday si iesi mai ieftin. As marge pe XS, XR are ecranul mai slabut si 8 pare ieftin dar nu mai merita acum.

| gelu1970 a răspuns:

Ai ales marca ce dă utilizatorului preț mare pentru mai nimic.
In IOS faci ceea ce te lasă fabricantul.
In Android ai mulțime de posibilități.
Iphone iți dă două lucruri :
1. Siguranța că nu mai poate să il foloaească nimeni in cazul in care un jegos ți-l fură, cu condiția că il configurezi cum trebuie.
2. Mândria fraierului ce iși expune iphone in fața tembelilor care nu știu altceva.
Dacă ai bani și creier investește intr-un terminal ce o să iți ofere altceva excepție ceea ce am scris.

| DanielIlie a răspuns (pentru gelu1970):

La meserie... mi-a plăcut! Păcat că sunt junior p' acilea și nu pot aprecia răspunsul domniei tale ''oficial". Cine are urechi de auzit să audă, dar slabe șanse crying O seară frumoasă!

| mitzok a răspuns:

IPhone xs max e al 2-lea cel mai bun iphone, in spatele variantei lui, iphone xs max.