| steauamagica a întrebat:

Salut TPU. Vreau sa imi cumpar un telefon si vreau sa stiu care e mai bun dintre:Samsung a21S,Realme5PRO,Samsung M21 si Samsung S9 plus...

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Samsung S9 plus
seria S e considerata leadership la Samsung, tot restul sunt ieftinaturi

| StefanE2019 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cu excepția Note

| Zuzu1991 a răspuns (pentru StefanE2019):

Si Note e o serie, si e ceea ce se numeste "deluxe", adica cel mai bun dar si cel mai scump

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Telefoanele de la Samsung sunt in serii, adica, la fiecare generatie se scoate un model dintr-o anumita serie, de exemplu modelele care contin A sunt seria "cel mai bun raport pret/performanta", seria S este leadership (vasul amiral) seria Note e deluxe, etc.

eu de exemplu am S8 plus

Răspuns utilizator avertizat
| StefanE2019 a răspuns:

S9 Plus deoarece are cele mai bune componente. Eu am un A70 de un an și jumătate și sunt mai mult decât mulțumit de el, excepție făcând camera de 32MP care scoate poze foarte proaste la cea mai mică mișcare a telefonului, pe când senzorul standard de 8MP scoate poze foarte bune și dacă mișc telefonul.