| IonutH98 a întrebat:

Salut,TPU! Vreau sa imi fac update la android-ul de pe telefon la o versiune mai noua si nu stiu cum. Se poate face update sau nu? si daca da va rog sa imi spuneti, dau funda celui mai bun si detaliat raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Din setari la informatii dar degeaba ca sunt sigur ca Allview nu a lansat vreodata update la telefoane.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are update oficial la altă versiune de Android - vezi linkul oficial :
http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/p6-quad/suport/

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns:

Poti sa faci daca ai primit update de la producator, daca nu, mai bine nu incerca ca poti sa bulesti telefonul, insa sunt tutoriale pe net, mai mult nu stiu sa iti spun.

| IonutH98 explică (pentru Vvistula):

Am un Allview p6 quad cu android 4.1.2 cum pot afla daca s-a lansat o noua veriune de andriod la acest telefon?

| IonutH98 explică (pentru Vvistula):

Am vazut acum pe internet ca au update la alte modele...asta e un model mai nou si nu am vazut sa fie vreau update. Oricum mersi de ajutorwinking

| Vvistula a răspuns (pentru IonutH98):

Din setari la informatii dar degeaba ca sunt sigur ca Allview nu a lansat vreodata update la telefoane.