| FlorinTma a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon si vreau mai multe păreri asa ca ce părere aveți despre Samsung Note 9(SDM845 si 8 ram) vreau să-mi scrieti ce păreri pro și contra aveti!

Răspuns Câştigător
| Davidddddd a răspuns:

Salut, dețin un Note 9, varianta cu Exynos si 6 Gb RAM și pot să îți spun că e un telefon foarte bun. Note 9 iti cumperi dacă ești un power-user, dacă îți trebuie multă putere. Bateria tine foarte bine, eu scot 5-6 ore SOT ceea ce este peste așteptările mele având în vedere că am câteva jocuri care "mănâncă" multe resurse, iti va duce orice aplicatie sau joc de pe magazin play fără Lag, ecranul este foarte bun și e o plăcere să vizionezi filme pe el, încărcare rapida (de la 15% la 50% in 30 de minute), camere foarte bune, au diafragma variabila iar acest lucru te ajuta dacă vrei poze mai luminoase, are și night mode plus alte funcții. Ca si bonus ai S pen. Eu nu prea îl folosesc dar este util deoarece are bluetooth incorporat și îl poți folosi pe post de telecomanda. Din ce am vazut pe diferite forum-uri, varianta cu Snapdragon e putin mai buna decat cea cu Exynos, chiar dacă 8 Gb RAM mi se par cam mult. În concluzie dacă vrei ecran foarte bun, baterie buna, performanta si S-pen, Note 9 e o alegere foarte bună.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

E bun, dar au aparut modelele S10/S10+. Nu vad de ce te-ai mai uita la un model cu 1 an mai vechi.

| FlorinTma explică:

Cei care vad intrebare sa raspunda vreau cat mai multe păreri!