| NakaTaka a întrebat:

Vreau sa imi rootez telefonul Sony Xperia E1 D2005 cu android KitKat 4.4.2 dar nici-o metoda nu imi merge dupa un update de la Sony Companion.Ce as putea sa fac sa il pot roota?

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Vrei sa root-ezi telefonul sau sa flash-uiesti un custom rom? Root-ul se face face pentru a avea optiunea de SuperSU.Cu aceasta optiune ai controlul total asupra sistemului de operare android. Flash-uirea unui custom rom se poate efectua doar daca ai SuperSU.Pentru a a face root ai putea sa incerci Kingo Root.

| Admunssen a răspuns:

Pentru ca nu este compatibil. Diferenta intre Windows si Linux nu este altceva decat concurenta intre ei/ele.

| NakaTaka explică:

MSKDesign vreau sa îl rootez, cu King root am încercat, îmi instalează framatoot care nu face eforturi. Admunsen, pana la ultimul update mi-a mers. Dar acum nu îl pot roota.