| PetricăAxentii a întrebat:

Vreau sa intreb cînd instalez un joc pe Samsung GT-S5610 îmi scrie -Fişierul JAR descarcat este incorect.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Corect. Chiar daca are Java, nu inseamna ca vede toate tipurile de fisiere.jar.
Cauta jocuri cu rezolutia de 240x320
compatibil MIDP 2.0. Din pacate unii nu specifica si varianta de fisier si atunci nu poti decat proba alte fisiere.
Du-te aici si le descarci pe cele cu rezolutia 240x320:
http://java.mob.org/
Te duci pe download-iti alegi telefonul
(il gaseste) si pe urma iti la fiecar ejoc in parte o sa-ti spuna daca e sau nu compatibil cu telefonul tau.

1 răspuns:
| PetricăAxentii explică:

Nu merg le-am incercat pe toate.