| Fr3dy a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon Acer s500(SH) de pe mercador sau tocmai.ro.Cum sa fac sa nu iau teapa? Adica vanzatorul sa-mi trimita telefonul nu o caramida...Nu exista vreo optiune de verificare a coletului prin courier? Multumesc!

1 răspuns:
| alex19051988 a răspuns:

Cel mai sa cumperi telefoane de pe okazii nu de pe mercador sau tocmai. Am luat teapa o data pe mercador deoarece trebuia sa primesc o tastatura si mouse Apple si am primit tastatura si mouse de la Microsoft. Atunci nu gaseam pe okazii sau am gasit, dar erau foarte scumpe. Pe okazii pana acum nu am luat deloc teapa si sunt inregistrast la ei din 2007. Oricum pe okazii iti dai seama daca acea persoana este serioasa dupa numarul de licitatii vandute si cumparate si dupa numarul de calificative pozitive.