| MarianM8777 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon nou, si mi-a atras atentia un iPhone SE. E la reducere, pret 1400 lei. Am mai vazut si un Samsung Galaxy A6+. Oscilez intre aceastea doua. iPhone-ul ma atrage mai mult, dar nu stiu daca sa-l iau, avand in vedere ca pe iOS toate aplicatiile sunt contracost. Prima intrebare ar fi: Voi pe care dintre cele doua telefoane le-ati cumpara?
Iar a doua: Cat costa, cu aproximatie, aplicatiile de baza (Facebook, messenger, wapp, Instagram, waze etc.) pe app store?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

IPhone SE e generatie cam veche, as merge pe Samsung, dar nu te grabi ca vine black friday

| Adry05 a răspuns:

Mai bine mai pui 200-300 lei si iei un s7 sau la pretu ala găsești si s6 un telefon mai mult decat decent

| gelu1970 a răspuns:

Ai ales două modele proaste și descatalogate.
O intrebare am: dacă ai net ca să scrii pe TPU de ce maiba nu cauți pe google variante bune și raționale?

| OnePiece a răspuns:

Xiaomi Redmi Note 5 (900 de lei) bate la fund ambele telefoane.

| Ssssmokin a răspuns:

Iphone-ul este mai puternic din punct de vedere al procesorului. In rest cred ca A6+ il cam intrece. Totusi cum a spus OnePiece, eu iti recomand si un Xiaomi Redmi Note 5(AI/PRO) sau un Xiaomi Mi A2 care ruleaza Android One si este mult mai puternic decat toate cele precizate.

| venividivici2017 a răspuns:

Orice Iphone ar fi, totul este un BIG SHIT pentru cocalari si parashute ce vor sa iasa in evidenta.Ia-ti un Samsung, poate un Huawei, in ultimul timp si Huawei-ul a inceput sa iasa in evidenta datorita raportului pret-calitate!