| Alexandru_Regulas_1990 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un telefon nou si nu pot sa ma decid intre mate 10 pro si oneplus 5t 8gb ram. M-am tot uitat la reviewuri cu ambele dar tot nu stiu ce sa aleg. Am de 2 ani un s6 pe care i-l las mamei mele.
La mate 10 pro ma incanta ca e water proof, desktop mode camera si NPU-ul iar la oneplus 5t faptul ca e mai ieftin si performantele ridicate.
Tin sa precizez ca folosesc mult datele mobile, din cand in cand jocuri, muzica etc. si as vrea sa ma tina bateria o zi fara probleme.
Ce parere aveti? Care ar fi mai potrivit pentru mine avand in vedere ca il voi pastra 2-3 ani.
Multumesc

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Eu unul iti recomand one plus. Am detinut mai multe telefoane Huawei in trecut (p8 lite, p9 lite 2017), si am fost complet dezamagit. La p8 dupa 4luni de folosire s-a dus softul, l-am trimis in garantie, dupa o luna au aparut dungi pe ecran. Iar la p9 dupa folosire continua, multi tasking, incepea sa ruleze greu, chiar sa numai raspunza touchscreen-u uneori (trebuia stins si aprins din nou).

| Alexandru_Regulas_1990 explică (pentru Începătorul988):

Merci pentru parere. astept si alte pareri ^^

| Începătorul988 a răspuns (pentru Alexandru_Regulas_1990):

N-ai pentru ce. Oneplus e cam cea mai buna alegere. Huawei sta prost pe partea de soft.