| AvetiProbleme500 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon Samsung Galaxy S6 sau iPhone 6. Dar nu stiu care dintre cele doua sa aleg. Imi puteti spune care ar fi mai bun, si de ce?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Galaxy S6 are un display mai mare cu o rezolutie mai buna.
Are o camera mai buna si o baterie mai mare.
iPhone 6 e Apple. Multa lume cumpara acest telefon deoarece e Apple si nu scade valoarea telefoanelor la fel ca cele de la Samsung care isi pierd valoarea extrem de rapid.
Aici mai e principiul iOS sau Android vesnicul sistem plin de lag si la 3GB Ram...
Eu unul as alege iPhone 6.
Mi se pare mai elegant si iOS-ul e mai bun si mai optimizat ca Android-ul.
Si bineinteles e Apple. Peste un an poate pierd 15 % din valoarea lui. Dar daca am un Samsung pierd 30 % daca nu mai mult din valoarea lui.
Bafta.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| gelu1970 a răspuns:

S6 e castigator net in comparative. trebuie doar sa intrebi google.

| Bogdan20323 a răspuns:

Galaxy s6 are ecranul mai mare si este quadhd, are Android si este mai usor de modat si eu as prefera galaxy s6 si datorita pretului(mai ieftin) happy