| iulianbalan a întrebat:

vreau sa stiu si eu ceva am un Sony xperia m2 care nu mai citeste cartelele 1 de la ce poate sa fie 2 pot sa il repar eu si 3 am garantie si sunt din saveni botosani cam cat m-ar costa reparatia?

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Poate sa fie si de la cartela sim incearca sa o bagi in alt telefon si vezi daca merge daca nu merge te duci la Orange si le ceri alta cartela o sa iti dea acelasi numar. Daca ai garantie la el sa nu incerci sa il repari tu de capul tau il duci la garantie si gata il fac ei pentru ca tu nu i ai facut nimic la telefon s a stricat singur deci e problema lor

| iulianbalan explică (pentru Bobby711):

Da aici ai dreptate cartela a functionat cateva zile si dupa nu o mai recunoaste o sa ii fac un reset poate ajuta dar unde sa il duc ca sincer nu stiu daca am magazin Orange la mine in oras merge asa oare?

| Bobby711 a răspuns (pentru iulianbalan):

Nu ai de ce sa ii dai reset cartela e bulita nu mai ai ce face cu ea. Trebuie sa ai Orange laughing si la tara tot mai gasesti un magazinel intreaba si tu prietenii de Orange la tine. Iar daca nu ai ori te duci undeva unde gasesti unul ori iti iei cartela noua. Alt ceva nu ai ce face