| Fan7a4 a întrebat:

vreau sa stiu si eu de la cineva care se pricepe, cum fac downgrade de la android 6.0 la android 5.1 pe un LG g3 d855? problema e ca nu imi citeste cartela cu acest android, am schimbat slotul de cartela intr-un service si stiu ca acel om face treaba foarte buna, dar vreau sa ii dau downgrade eu acasa, deoarece nu vreau sa mai bag bani in telefon si nu l-as vinde pentru ca m-am atasat de el. DAU FUNDA!

1 răspuns:
| ioanoanea15 a răspuns:

Ai putea incerac o resoftare. Descarci kdz-ul de pe net si il flashuiesti cu o aplicatie ex: LG flash tools. Tot ce trebuie sa faci este sa intri in download mode sa pui fisierul kdz in folderul LG flash tools si sa i dai flash. Dupa ce este gata telefonul va boota cu softul cu care a venit din fabrica.