| Gameru a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva despre jocuri pe Orange Nivo daca merge modern combat 3 sau 4.Am incercat sa le descarc pe ambele prin cablu de date usb.1.Am descarcat modern combat 4 si l-am pus pe cardul extern (fiindca el ocupa 1.9 GB si nu l-am pus pe cardul intern pentru ca pe cardul intern am 1.6Gb memorie) care are 8 gb si am instalat apk.Am pus data in andoid/data/obb (pe external cd)si am intrat in joc si nu merge.2.Am descarcat modern combat 3 l-am instalat in memorie interna, am instalat apk si am pus data in android/data/obb si cand am intrat in joc mi-a intrat si am dat sa joc pe prima misiune si mi s-a incarcat si mi-a iesit din joc.Ce sa fac? Va rog ajutati-ma si sper sa primesc raspunsuri care sa ma ajute.Dau fundita.big grin

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca 1ghz dual-core ti se pare puternic un procesor quad-core de 2. 3ghz cum ti se pare? si chiar daca este destul de puternic procesorul, nu este de calitate (nu te supara) si nici chipset-ul nu este bun.

13 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu merge, iti trebuie un procesor mai puternic

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Dar am procesor de 1 Ghz Dual Corewinking

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Poi merge pe mini 2 si nu merge pe Orange nivo? Si Orange nivo e mai bun de 100 de ori decat mini 2

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Gameru):

Nu are nici o treaba! iar mini 2 nu are procesor de 512, 512 este ram-ul nu procesorul, iar cine ti-a zis tie ca pe mini 2 merge?

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Uite-te pe youtube ca merge.Si pe Orange nivo trebuie sa mearga.Un prieten are Samsung galaxy ace si merge.

| Gameru explică:

Am procesor de 1 Ghz Dual Core e puternic big grin

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Poi cum naiba sa nu mearga Orange nivo la procesor este aproape ca s2 si pe s2 merge

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Gameru):

Tu tot nu ai inteles ce am zis? nu poti sa compari un procesor de Orange nivo cu un procesor de s2. Procesorul de la s2 este si mai mare plus ca s2 are chipset mai bun si este mai bun ca cel de pe Orange nivo.Iar daca vrei sa stii Orange nivo este de fapt Alcatel.

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Auzi mai dar cum sa nu poti compara? s2 are 1.2 Ghz si Nivo are 1 Ghz Este putina diferenta si chipsetul ce este de fapt?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Gameru):

Si ce daca este putina diferenta, acea putina diferenta conteaza, de cate ori vrei sa iti zic, un procesor nu depinde numai de cat de mare este frecventa procesorului pentru ca daca are un chipset aiurea si telefonul o sa se miste mai incet, ce conteaza ca este mica diferenta? De exemplu : Allview P6 Quad are procesor de 1.2 ghz quad-core iar Galaxy s3 are de 1.4 ghz quad-core, dar niciodata procesorul nu o sa se miste mai bine sau la fel de bine la Allview ca la Samsung sau ca la HTC one X. Nici la Galaxy s3 nu se misca la fel de bine procesorul ca la HTC ONE X chiar daca s3 are de 1.4 ghz iar One X are de 1.5 ghz pentru ca One X are o placa de baza mult mai buna decat la s3.Chipset-ul este cel care coordoneaza activitatea procesorului si a placii video.

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Trebe sa mearga omule...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Gameru):

Nu iti mai zic nimic ca nu intelegi si nu are rost sa iti explic degeaba. Si oricum daca zici ca trebuie sa mearga de ce iti iese din joc? Daca vrei sa stii cand un joc se inchide automat fara sa dea nici o eroare sau altceva inseamna ca device-ul pe care vrei sa joci nu il suporta, ca daca iti mergea nu ti se inchidea singur jocul.

| Gameru explică (pentru AlexElektro1987):

Am gasit problema.Trebuia sa copiez un patch cu care mergea sa joc offline(adica sa joc la misiuni)

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Gameru):

Daca 1ghz dual-core ti se pare puternic un procesor quad-core de 2. 3ghz cum ti se pare? si chiar daca este destul de puternic procesorul, nu este de calitate (nu te supara) si nici chipset-ul nu este bun.