| rorea a întrebat:

Vreau sa vand un Samsung Galaxy Xcover (S5690) si sa-mi cumpar un iphone 3GS. Vreau niste pareri pro/contra despre ele. daca renteaza sa fac acest schimb si tot asa. Funda! big grin

2 răspunsuri:
| Vladroman24 a răspuns:

Salut, iphone 3gs pro:-sitemul de operare are multe aplicati(dar nu merg toate)
-arata mai bine decat xcover
-are memorie mare de e 8, 16sau 32 gb
-contra-nu prea tine bateria daca umbli intensiv pe el
-are o densitate de pixeli mica(nu prea se vede bine)
xcover-pro
-e rezistent la apa, praf
-are ram-ul de 512 mb fata de iphone cu 256mb(ruleaza mai bine jcourile pe xcover
are loc de card pana la 32 avand o memorie interna doar de 150 mb
-procesorul e mai mare 800 MHz fata de 600 MHz la iphone
-deci merita sa dai xcoverul si sa iti iei un iphone 3gs. funda

| rorea explică (pentru Vladroman24):

Xcover are memorie interna de 165, nu are 512 ram, am card de 8GB si se blocheaza mereu, jocurile merg foarte greu in comparatie cu orice telefon (merg in reluare)