| oldschool207 a întrebat:

Vreau si eu sa imi cumpar iPhone 6S si caut o varianta cat mai avantajoasa prin rate. Din ce magazin sa il cumpar si care ar fi cea mai avantajoasa varianta prin rate adica sa ies cat mai ieftin cu banii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu crezi ca e cam penibil sa faci rata pentru iphone? Adica nu ne obliga nimeni sa avem iphone si exista n variate mult mai ieftine.

Oricum cu rata nu iesi niciodata mai ieftin, probabil cea mai buna varianta e un card de credit cu dobanda 0

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Începând cu 30 septembrie 2015 se aduce şi în România, cu precomandă :D

Vezi diverse magazine & preţuri la linkul :
https://www.quickmobile.ro/iphone6s

http://www.compari.ro/......302583111/

Toate cele bune!

| SonicAndrei a răspuns:

Există la multe magazine rate fără dobândă, prin card BT de exemplu de la Altex. Dar fi iPhone 6S dorești? Cel mai scump?!
Există smartphone-uri net superioare, îl dau exemplu pe Samsung Galaxy Note 4 care are fi funcțiile extrem de utile de Note (și e mult mai ieftin - 2300 lei), o rezoluție de 4 ori mai mare a ecranului, un procesor superior și altele. Sau, dacă cauți calitatea și performanța maximă, alege Sony Xperia Z3+ sau aștepți pentru Z5.

Nu zic că 6S nu e bun, la prima vedere e fantastic, dar nu uita să faci comparație cu celelalte modele.

| oldschool207 explică (pentru SonicAndrei):

Mersi pentru raspuns dar la iPhone nu renunt niciodata am avut numai iphone si sunt foarte multumit de el.
Imi poti da mai multe detalii despre acest cart BT adica cam ce trebuie sa fac?

| SonicAndrei a răspuns (pentru oldschool207):

Nu știu exact să-ți spun fiindcă nu am făcut niciodată așa ceva, dar, dacă ai un cont la Banca Transilvania (de exemplu), îl poți folosi pentru a cumpăra produsul în rate.
Adaugă iPhone 6S în coșul de cumpărături și selectează plata „Online cu card bancar". Acolo scrie „In plus, poti achizitiona produsele si in rate fara dobanda cu cardurile de credit:"(sunt 6). Am dat exemplu pentru Altex, dar și celelalte magazine au varianta de rate fără dobândă.