| Hardy2000 a întrebat:

vreau si eu sa-mi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy A3 sau A5, pretul mi se pare putin cam ridicat si vreau sa il iau la abonament la Orange,intrebare ar fi,care dintre ele ar merita? Eu am nevoie in special sa nu se blocheze,pe facebook,messenger,WhatsApp si Muzica,si poate un joc, maxim doua de plictiseala uneori. Care dintre acestea ar merita?

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Daca te uiti mari diferente intre ele nu sunt http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

ca solutie de mijloc eu ti-as recomanda galaxy s3 neo http://www.pcgarage.ro/smartphone/samsung/i9301-galaxy-s3-neo-16gb-white/

daca ne uitam la pret fata de A3 e diferenta de vreo 200-300 lei iar fata de a5 nici nu mai comparam

| Hardy2000 explică (pentru Shammal):

Da,si eu ma gandeam la un S3 Neo dar plasticul acela ma deranjeaza in mare parte, mersi mult de sfat, intr-un final o sa aleg A5.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy A5 Duos deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Anonimu321Art a răspuns:

A5,datorita ecranului de 5. o inch, fata de 4.5 la a3
-rezolutia mai buna
-camera de 13 mai buna
-pe partea de procesor..ambele telefoane il au la fel...dar A5 are 2 gb de ram ce te vor ajuta in aplicatii.
-si in plus, la A5 tine si bateria mai mult
Deci, te sfatuiesc sa alegi A5. datorita plusurilor pe care le are fata de A3
funda?